Közösségfejlesztő Pályázat 2024.

Március végén meghirdettük az idei első pályázatunkat, amely kifejezetten a gyermekotthoni közösségek megerősítésére irányul. A pályázattal abban szeretnénk segíteni a gyermekotthonok munkatársait, hogy meg tudják valósítani azokat az ötleteiket, amelyekről úgy érzik, tapasztalják, hogy érdekelheti a gyerekeket. A különböző projektek létrehozása olyan közös élményt jelenthet a közösség tagjai számára, amely előmozdíthatja az erősebb kötődést akár a gyerekek közötti, akár a gyerek-felnőtt kapcsolatokban. A mindennapi rutinokból kiemelkedve, egy olyan tevékenységben működhetnek együtt, amely közös célt és sikereket ad számukra, ezáltal egy kollektív pozitív megélést biztosítva minden résztvevőnek. Ennek köszönhetően a gyermekotthoni közösségek képessé válhatnak kezdeményezni és létrehozni közös ötleteket a jövőben is.

Nagy örömünkre a pályázat láthatóan felkeltette a gyermekotthoni munkatársak figyelmét: összesen 22 intézményből 80 pályázati anyag érkezett be. A beküldött ötletek szinte kivétel nélkül igazán kreatívak és hasznosak voltak, így nem voltunk könnyű helyzetben a kiválasztáskor. Azt is érdekes volt látni, hogy az ország különböző pontjain található intézmények megvalósítandó projektjei között milyen sok összecsengés volt. A pályázat iránti érdeklődésnek köszönhetően a korábban tervezett 8 helyett, végül 10 intézmény került kiválasztásra.

Ezúton is nagyon köszönjük Mindenkinek, aki megosztotta velünk a terveit és beküldte a pályázatát! Bízunk benne, hogy már az ötletek megfogalmazása is motivációt jelenthet, és akár azokat is sikerül végül megvalósítani, amelyek most nem kerültek be a támogatottak közé.

Részletes pályázati kiírás

Nyertes pályázatok:

1. Gyermekvédelmi Központ Baranya Vármegye – Mandulafa Gyermekotthon „Körömápoló szakkör” pályázat

2. Gyöngyház Integrált Szociális és Gyermekvédelmi Központ Békés Vármegye – Szivárvány Speciális Gyermekotthon “Egyél, igyál, mozogj!” pályázat

3. Bolyai Farkas Gyermekotthoni Központ Budapest – Hűvösvölgyi Gyermekotthon „Kincskereső országjárás. Barangolás hazánk legszebb tájain.” pályázat

4. Kaffka Margit Utógondozói és Gyermekotthoni Központ Budapest – Kőér Utógondozói Otthon “Éljük meg a csodát, avagy meghívunk egy kőlevesre” pályázat

5. Gyermekvédelmi Központ és Általános Iskola Komárom-Esztergom Vármegye – Oroszlányi telephely „Indulj el egy úton” pályázat

6. Kossuth Lajos Gyermekotthoni Központ és Általános Iskola Budapest – Akácfa Speciális Lakásotthon Bócsa és Kőrisfa Speciális Lakásotthon Bócsa „Kiskertem teremjen – aktívan a ház körül!” pályázat

7. Gyermekvédelmi Központ Nógrád Vármegye – Nefelejcs Lakásotthon „Kincsem” pályázat

8. Gyermekvédelmi Központ Somogy Vármegye – Kankalin Különleges Lakásotthon „Horgász szakkör” pályázat

9. Gyermekvédelmi Központ Tolna Vármegye – Rózsakert Gyermekotthon „Zeneterápia” pályázat

10. OGYSZ – Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat Budapest – Alföldi Befogadó Gyermekotthon „Tornaterem és közösségi tér kialakítása” pályázat