Ugrás a tartalomra

Gyermekotthonban nevelkedő fiatalok Teqball sikerei – 2024. május

Az idei MOL Országos Teqball Bajnokság 2.fordulóját Miskolcon, a DVTK Arénában rendezték, ahol már megszokott módon több, az alapítványunk támogatását élvező gyermekotthonban nevelkedő fiatal is részt vett.

Az országos bajnokság ezen fordulóján hat általunk támogatott gyermek indult, az első fordulóhoz képest egy fővel növekedett a létszám Lakatos Kevin személyében.

Jurkiewicz Tomi életében először úgy gondolta, hogy megméretteti magát a bajnokság profi szakágában, ahol remek ellenfelekkel tudott megmérkőzni és a játéka nagyon biztató volt az egész nap folyamán. A sok munka meghozta a gyümölcsét és egyáltalán nem lóg ki a profi mezőnyből.

Fodor Gábor és Bangó Dominik is már rutinos versenyzőknek számítanak az Országos Bajnokságokon. Gabi egyéni kategóriában meg tudta nyerni a csoportját és így bejutott a legjobb 8 közé, ahol az Infinity egyik legrutinosabb játékosa, Szabó Ferenc volt az ellenfele. Gabi jól játszott, hihetetlen pontokat szerzett, de végül a nagyobb tapasztalat diadalmaskodott, így 5. helyen zárt, ami fantasztikus eredménynek mondható. Dominik a csoportban egy meccset nyert, egyet vesztett, így ő sajnos ezen versenyen nem jutott tovább a csoportból. Párosban a korábban említett két fiatal együtt indult és megnyerték a csoportjukat, így bejutottak az elődöntőbe, ahol a bodrogkeresztúri rutinos páros ellen mérkőztek meg. Ellenfelük szinte végig stabilan játszott, hiába tudtak Dominikék vezetni pár ponttal, ez sajnos egyelőre még nem volt elég, így nem jutottak a döntőbe. A bronzmeccsen kiváló és magabiztos játékkal 2:0 arányban tudtak győzedelmeskedni, így megszerezték a harmadik helyet, ami példaértékű az országos bajnokság egyik legsűrűbb mezőnyében.

Palkó Roland és Szabó Milán a pesti versenyhez hasonlóan ismét két kategóriában próbálta ki magát. Egyéniben mindkét versenyző a legjobb 8 játékos közé jutott, de sajnos az volt a végállomás nekik. Párosban már több siker várt rájuk. Roliék bronzmeccset játszottak, ahol nagyon szoros csatában, de végül egy döntő szettes mérkőzésen vereséget szenvedtek, így a negyedik helyen zártak. Milán Kevinnel indult a páros kategóriában és az egész nap folyamán nagyon jól játszva, be is jutottak a döntőbe. A fináléban a bodrogkeresztúri fiatalok ellen álltak asztal mellé, ahol egy egészen fantasztikus mérkőzést játszottak. A három szettes mérkőzést végül nem sikerült megnyerniük, de ahhoz képest, hogy először indultak együtt versenyen, nagyon büszkék lehetnek magukra, mert szenzációsan játszottak!

Kevin a páros ezüstérme mellé az egyéni kategóriában is megmutatta, mennyire tehetséges játékos. A csoportját nagyon magabiztosan nyerte, majd az azt követő mérkőzéseket is, így bejutott a döntőbe. Az első szettben sokat hibázott, így 1:0-ás hátrányból kellett folytatnia a mérkőzést. Nagyon higgadt és összeszedett játékkal meg tudta fordítani az eredményt és élete első versenyén megnyerte az egyéni kategóriát.

Jó látni, hogy minden játékos versenyről versenyre ennyit tud fejlődni, bízunk benne, hogy ez a tendencia a jövőben is folytatódni fog!